Zajímavosti o Zumbě

Zajímavosti o Zumbě

Co o zumbě možná nevíte

Ve španělském slangu slovo "zumbare" znamená rychle se hýbat, bavit se nebo pozvat někoho na party. Samotné slovo zumba však ve skutečnosti neznamená vůbec nic. Je to pouze obchodní značka. A musíme uznat, že jde o značku velmi povedenou. Jen za posledních několik málo let tomuto fenoménu propadli po celém světě miliony lidí. A každý den objevují tento revoluční způsob cvičení další tisíce až desetitisíce nových nadšenců.

Oficiální zumba slogany:

"Ditch the routine, John the party!" Volně přeloženo tedy: "Zbav se rutiny a přidej se k party!"

"Ditch the workout, John the party!" Opět volně přeloženo: "Zbav se cvičení a přidej se k party."

Z uvedených sloganů je tedy více než patrné jaká je hlavní filozofie aktuálně nejpopulárnější cvičební metody. Zumba by měla být hlavně zábavná. Pokud takový dojem po první lekci nemáte, zkuste změnit lektora.

Z jakých tanců se zumba skládá?

Salsa je latinskoamerický styl tance pocházející z Kuby. Obvykle se tančí v páru, ale je možné ji tančit i samostatně. Rytmus salsy je na čtyři doby, ale tančí se jen na první tři – poslední doba taktu je pohybem na okrasu.

Merengue je národní tanec Dominikánské republiky. Tanečníci se drží těsně u sebe, přenášejí střídavě váhu na obě nohy a kolena vytáčí mírně do stran, díky čemuž se boky pohybují do stran.

Cumbia je tzv. tanec otroků. Pochází z Kolumbie a tančí se na čtyři doby. Pro hudbu cumbia se využívají především bubny, perkusní nástroje a například harmonika (akordeon). Akordeon je typický evropský hudební nástroj, který se podle legendy dostal do cumbie poté, co se u pobřeží Kolumbie potopila loď s nákladem harmonik, které byly vyplaveny na břeh.

Reggaeton je stylem městské hudby, který se stal počátkem devadesátých let minulého století velmi populární mezi latinskoamerickou mládeží. Spojuje karibské rytmy spolu s tradičnějšími latinskoamerickými rytmy i moderní popovou hudbou.