Aqua Zumba

Aqua Zumba

Co je Aqua Zumba

Přestala vás klasická Zumba bavit? Nebo vás cvičení již trochu omrzelo? Ale přesto nechcete s cvičením Zumby přestat? Máme to vás tip… vyzkoušejte Aqua Zumbu! Aqua Zumba je podobná například Aqua aerobiku. Tento druh Zumby je vhodný pro všechny věkové kategorie a byl vytvořen tak, aby celá lekce byla bezpečná a přesto efektivní a zábavná. Zároveň se přesvědčíte, že cvičení ve vodě je mnohdy náročnější avšak pro tělo šetrnější. Pojďte na lekci Zumby do bazénu…

Je Aqua Zumba efektivní?

Většina cvičení ve vodě včetně Aqua Zumby chrání především naše klouby, šetří páteř a zároveň klade větší odpor našim svalům, cvičení je tak mnohem efektivnější. Aqua Zumba se cvičí ve vodě dosahující výšky hrudníku, tedy v mělčích bazénech, ramena jsou během cvičení nad hladinou. Lekce je ovšem sestavena tak, aby důkladně procvičila svalstvo celého těla, proto některé pohyby rukama probíhají také pod vodou.

Asi největším rozdílem mezi klasickou Zumbou a Aqua Zumbou je hudba. Ta je upravena tak, aby bylo možné cvičit ve vodním prostředí, aniž by celá lekce ztratila svou energii. Jelikož se celé cvičení odehrává ve vodě, často nepociťujeme potřebu doplňovat tekutiny. To je ale veliká chyba. Pitný režim je velmi důležitý i při Aqua Zumbě! Na závěr vám doporučíme co na sebe, samozřejmě plavky a nějaké žabky. Na cvičení jsou nejlepší sportovní jednodílné plavky, bude se vám v nich lépe cvičit a zároveň odpadne nervozita z toho, zda se vám podprsenka nenápadně neshrnula.

Tak co? Vyzkoušíte i vy Aqua Zumbu?