Lekce zumby

Zumba

Průběh lekce

U zumby nelze jednoznačně říct, jestli jde o tanec nebo o cvičení. Je to totiž obojí. Kombinují se taneční prvky z rychlých a vášnivých tanců, jako je salsa, merengue, samba, mambo, (v pokročilých kurzech i flamenca či tanga) s efektivními posilovacími cviky. To celé se zakomponuje do sestavy a v kratších či delších intervalech opakuje, navíc za doprovodu živé a rytmické latinskoamerické hudby.

Jedna lekce zumby většinou trvá jednu hodinu. Na začátku je potřeba tělo rozehřát a rozcvičit, proto instruktor/ka volí pomalejší hudbu i sestavu. Postupem času se tempo zrychluje, kroky jsou náročnější a zhruba v půlce hodiny je hudba i sestava nejrychlejší. Úspěchem zumby je totiž střídání pomalejšího a rychlejšího tempa, díky čemuž se do cvičení správně zapojí všechny svaly i partie a dochází k řádnému spalování tuků.

To vše probíhá velmi zábavnou formou a celá lekce vám uteče ani nevíte jak. Po hodině sice propotíte všechno oblečení, a i přes velké vyčerpání stejně budete mít úsměv na tváři a budete se těšit na další lekci.

Druhy lekcí Zumby

  • Zumba Basic Steps Level 1 – základní kroky zumby, vhodné pro začátečníky.

  • Zumba Basic Steps Level 2 – rychlejší a náročnější cvičení, více tanečních kroků.

  • Zumba Gold – zumba určená starším nebo obézním lidem, kde se vyžaduje mírnější přístup při cvičení.

  • Zumba Toning – kombinace posilovacích a tanečních prvků za účelem spalování kalorií a zároveň tvarování těla, při cvičení se používají malé činky. Zumba činky nejsou pouze klasickým posilovacím nářadím, ale také rytmickým hudebním nástrojem. Mají pohyblivé těžiště, jsou bezpečnější při cvičení.

  • Aqua Zumba – zumba vhodná například pro lidi po nemoci nebo jako rehabilitace, jelikož cvičení ve vodě je pro tělo příjemnější. O Aqua Zumbě podrobněji.

  • Zumba Tomic – cvičení určené dětem od 4 let do 12 let. V České republice existují také kurzy, které jsou určené i starším dětem.

  •